Organizační novinky

15.09.2020 12:20

Vzhledem k narůstajícímu počtu COVID pozitivních pacientů vás opět prosíme, abyste se před JAKOUKOLIV návštěvou ordinace (tedy i neinfekční nebo administrativní záležitosti) předem telefonicky objednali u sestřičky. Omlouváme se, že to někdy bude trvat, ale sestřička musí vyřídit mnoho desítek telefonátů denně a přitom stále dělat svou práci, děkujeme za pochopení.

V nejbližší době dojde, podobně jako na jaře, k zavření čekárny tak, aby došlo k co nejmenšímu kontaktu pacientů v uzavřené místnosti. Až k tomu dojde, budeme vás samozřejmě informovat.

V ordinaci nyní ordinují 2 lékařky - MUDr. Andrea Stoszková a MUDr. Veronika Jiřičková. V současné době je to s obrovskou výhodou, neboť v případě nemoci/ karantény jedné z nich bude ordinace stále pracovat. 

Již nyní máte možnost se objednat k telefonické a nově  i videokonzultaci. Tato forma není vhodná pro všechny případy, ale velká část se dá touto formou opravdu dobře ošetřit. Snížením množství kontaktů v ordinaci ochráníte jak sebe, tak nás a ostatní pacienty. V případě, že bude nutná vaše přítomnost, lékařka nebo sestřička ji s vámi samozřejmě domluví.

Velice vás prosíme, abyste zvážili, zda je konzultace/ návštěva nutná, především u infekcí dýchacích cest  v počátečních stádiích (3 - 5 dnů). Drtivá většina těchto infekcí vyžaduje pouze symtomatickou léčbu, kterou vám poradí i v lékárně a už vůbec nemá smysl k nám chodit na vyšetření s otázkou "jestli nemám ten COVID". Nejsme schopni to rozpoznat a i když jej budete mít, léčba a doporučení se v 99% nebude lišit od běžné podzimní virozy. Mladí a zdraví lidé se nemají čeho obávat. Senioři a/nebo nemocní by měli zůstávat co nejvíce doma, na veřejnosti důsledně nosit roušku a dezinfikovat si ruce.  Kupovat si multivitamíny a jiné "zaručené" přípravky na posílení imunity nemá smysl, přínos (u člověka konzumujícího vyváženou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny) je více než sporný. 

 

—————

Zpět